image

PeyamaKurd - Başkanlık seçimlerine yönelik açıklamalarda bulunan ABD Başkanı Donald Trump, kamuoyu yoklamalarına göre ABD başkanlık seçimlerinde Demokrat rakibi Joe Biden’in önde göründüğü Nevada’da destekçileri ile bir araya geldi. 

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen, sosyal mesafeye dikkat etmeyen ve çoğu maske takmayan destekçilerine hitaben açıklamada bulunan Trump, ABD başkanının her biri dört yıl olmak üzere iki dönemden fazla görevde kalmasını yasaklayan anayasal kısıtlamalara rağmen 12 yıl iktidarda kalacağını ileri sürdü.

Donald Trump, Demokratları 3 Kasım’da yapılacak seçimlere hile karıştırmaya çalışmakla bir kez daha suçladı ve kendisini savaşta ölen ABD askerleri hakkında aşağılayıcı yorumlar yaptığı iddiasıyla eleştiren Biden’e sert açıklamalarda bulundu.

Öte yandan Joe Biden ise açıklamasında, ülkede 193 binden fazla insanın hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüs salgınına karşı genel bir strateji geliştiremediği için dün Trump’ı eleştirerek, “Nevadalıların başkandan gelecek daha fazla gürültüye ihtiyacı yok. Kovid-19 gerçeklerini görmezden gelen ve halk sağlığını tehlikeye atan pervasız mitinglerine de ihtiyacı yok” ifadesini kullandı.