image

PeyamaKurd- ABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley, Rusya'nın ABD askerlerini öldürmesi için Taliban milislerine ödül parası verdiği iddialarını doğrulamaları halinde Rusya’ya karşılık vereceklerini söyledi. 

Ordunun istihbarat birimlerinin Rusya'nın ABD askerlerini öldürmesi için Taliban milislerine ödül parası verdiği iddialarını onaylamak için çalıştığını söyleyen Milley, raporların doğru çıkması durumunda "karşılık vereceklerine" aktardı.

Milley, Temsilciler Meclisi Silahlı Kuvvetler Komitesi'ne yaptığı açıklamada Pentagon'un iddiaların gerçek olup olmadığını tespit etme konusunda "kararlı" olduğunu söyledi.

"Bu ödül parası işinin her yerini didikleyeceğiz. Şayet böyle bir durum varsa, ben üniformayı giymiş herkes gibi çok öfkeli bir general olacağım" diyen Milley, "Bu çok büyük bir durum. Daha tam anlamıyla doğrulamış değiliz, ancak üzerinde duruyoruz" diye konuştu.

ABD'nin New York Times gazetesi, geçen haftalarda ABD istihbaratının, Rusya'nın Afganistan'da ABD'lileri öldürmesi için militanlara ödül parası teklif ettiğini tespit ettiğini aktarmıştı.