image

PeyamaKurd - İstanbul Küçükçekmece Adliyesi, Hababam Sınıfı'ndaki firar sahnesini hatırlatan bir kaçma teşebbüsüne sahne oldu.

Hürriyet'ten İsmail Saymaz'ın haberine göre, İstanbul Küçükçekmece Adliyesi’nde, hırsızlık suçlularının konulduğu nezarethaneden 1.5 yıl arayla ikinci kez firar girişimi yaşandı.

İddiaya göre Sefaköy’deki Küçükçekmece Adliyesinde geçen 31 Ocak’ta ifade işlemi için hırsızlıktan sanık, 20 tutuklu getirildi. Bu tutuklular birinci kattaki nezarethaneye kondu. Nezarethanede kavga mizanseni yaratan tutuklulardan altısı, tavanı kaplayan kontrplağı delerek, tavan ile çatı arasındaki boşluğa çıktı. Boşlukta gezen 6 tutukludan biri kadınlar tuvaletine, ikincisi 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nin kapısının önüne, üçüncü firari ise bir hâkimin odasına düştü.

Odaya düşen tutuklu camı kırarak adliyeden kaçtı, ancak ertesi yakalandı. Diğer üç firar girişimcisi ise kaçamadan adliye içerisinde yakayı ele verdi.

Aynı adliyede 30 Haziran 2016’da nezarethaneye konan hırsızlık çetesinin üyeleri, liderlerini omuzlarına alarak tavana yükseltmişti. Florasan lambayı kıran çete lideri, tavanı kaplayan kontrplağın üzerine çıkmıştı. Firar için tavanda yürüyen çete lideri kontrplağın çökmesiyle, içerisinde insanların olduğu mahkeme kalemine düşmüştü. Çete lideri çalışanların bağırması üzerine adliyeden çıkamadan polislerce yakalanmıştı.