image

PeyamaKurd - ABD Başkanı Donald Trump'ın "1000 kat daha büyük bir saldırıyla karşılık verilecek" tehdidine yanıt veren İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Ali Şemhani, "Vatan evlatlarının kanının dökülmesinde rolü olanlar Saddam gibi mezarlığa gönderilecek” açıklamasında bulundu. 

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunan Şemhani, ABD Başkanı Trump'ın "1000 kat daha büyük saldırı" tehdidine İran-Irak savaşına atıfta bulunarak yanıt verdi. 

Paylaşımda, "İran-Irak savaşı, İran'dan 1000 kat güçlü olduğunu hayal eden diktatörlerin nasıl cezalandırıldığını gösteren tarihi bir delildir” diyen Genel Sekreter Şemhani, “Bu, KasımSüleymani neslinin iradesini gösteren bir olaydır. İran'ın evlatlarının kanının dökülmesinde rol oynayanlar Saddam gibi kabristana gönderilecek. Ağır intikam!" sözlerine yer verdi. 

Ayrıca dün Twitter hesabından paylaşımda bulunan ABD Başkanı Donald Trump, Tahran yönetiminin İranlı General Kasım Süleymani'nin suikastına misilleme olarak saldırı veya suikast planladığı iddialarına değinerek, "İran'ın ABD'ye karşı herhangi bir biçimde yapacağı herhangi bir saldırıya 1000 kat daha büyük bir saldırıyla karşılık verilecektir!" demişti.