image

PeyamaKurd - ABD'ye karşı tehdit açıklamalarda bulunan Yemen'deki İran destekli Husiler, kendilerine karşı atılacak herhangi bir "düşmanca adıma" yanıt vereceklerini bildirdi.

Bölgedeki sıcak gelişmelere yönelik açıklamada bulunan Husilerin siyasi bürosu, ABD'nin Husileri terör listesine alma kararı, Amerika'nın geçen yıllarda Yemen'e yönelik saldırganlıktaki lider tutumunun taçlandırılması olduğunu vurguladı.

İran destekli güçlerin açıklamasında, ABD'nin hiçbir zaman Yemen halkının yanında ya da tarafsız olmadığı, ilk günden itibaren ülkedeki tüm savaşları, krizleri, despotluğu ve zulmü desteklediği, halkın işlerine ve hayatının detaylarına müdahale ettiğine dikkat çekildi.

"Düşmanca bir adımda her adımı atmaya hazırız"

Açıklamalarında tehditlerde bulunan Husiler, "(ABD'nin attığı) Bu düşmanca adım, bizi adil tutumumuzdan geri çekilmeye yönlendirmeyecek. Biz, Allah'ın izniyle, herhangi bir düşmanca adım için gerekli her adımı atmaya hazırız" sözlerini paylaştı.

Ayrıca El-Mesira televizyonuna konuşan Husilerin sözcüsü Muhammed Abdusselam ise, ABD'nin kararını siyasi, ekonomik veya insani bir yansımasının olmadığını belirtti.

Milislerin Sözcüsü Abdusselam, halkın, yardım kuruluşlarının yardımlarıyla değil, birbiriyle karşılıklı yardımlaşmayla ve tabii kaynaklardan istifade etmek suretiyle yaşamlarını devam ettirdiğini dile getirerek, uluslararası toplumun hızlı bir şekilde kendileriyle iletişim kurarak ABD'nin kararının kendilerini ilgilendirmediğini vurguladıklarını dile getirdi.