image

PeyamaKurd - ‘Türkiye Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) görevlisi' olduğunu iddia eden ve Avusturya istihbaratına teslim olan Feyyaz Ö., Kürt siyasetçi Berivan Aslan'a yönelik suikast hazırlığı içinde bulunduğu belirtti.

MİT'in Avusturya'da, Yeşiller Partisi eski milletvekili ve yeni milletvekili adayı Kürt siyasetçi Berivan Aslan'a suikast planladığı öne sürüldü. Söz konusu iddia, "MİT görevlisi" olduğunu söyleyen ve  Avusturya istihbarat birimlerine teslim olan Feyyaz Ö. isimli kişi tarafından ortaya atıldı. Buna göre Feyyaz Ö., Berivan Aslan'a suikast hazırlığı içindeydi.

Mesaj verilmek istendi”  

İddiaya göre, İtalyan pasaportu olan Feyyaz Ö. suikast ile ilgili bilgileri Sırbistan'da başka bir "MİT ajanı"ndan aldığını ve Avusturya'da yaşayan Aslan'ı bir süredir takip ettiğini söyledi. Berivan Aslan'a suikast düzenlemek için bir otelde emir beklediğini söyleyen Feyyaz Ö., Berivan Aslan'ı öldürerek ya da yaralayarak muhalif Kürt siyasetçiye bir mesaj verilmek istendiğini öne sürdü.

Feyyaz Ö'nün ayrıca, Avusturyalı istihbarat birimlerine, ABD İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Metin Topuz hakkında da yalan ifade vererek tutuklanmasına neden olduğunu da söylediği belirtiliyor.