image

PeyamaKurd - Terör örgütü IŞİD'e Karşı Uluslararası Koalisyon Güçleri’nin diplomatik misyon ve askeri üslerine yönelik yapılan saldırılardan endişe duyduğunu dile getiren Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, “Güvenlik ve istikrarın sağlanması için Irak’a destek vermeye hazırız” ifadesini kullandı.

Resmi sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Irak’ın başkenti Bağdat başta olmak üzere diğer kentlerde Uluslararası Koalisyon Güçleri’ne yönelik saldırılardan endişe duyduğunu ifade etti.

Neçirvan Barzani mesajında, Koalisyon Güçlerin’e yönelik tehdit ve saldırıların durdurulması ve önlenmesi için Iraklı yetkililere destek olacaklarını da belirtti.

Yayımlanan paylaşımda Neçirvan Barzani şu ifadelere yer verdi:

“Iraklıları terörizmden koruyan  Uluslararası Koalisyon Güçlerinin diplomatik misyonlarıyla üslerine yönelik tehdit ve saldırıları büyük bir endişeyle takip ediyoruz. Iraklı liderlerin saldırıların önlemeye yönelik çabalarını destekliyor ve ülkede güvenlik ve istikrarın sağlanmasına yardımcı olmaya hazır olduğumuzu vurgulamak istiyorum.”