image

PeyamaKurd - Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in Yurtgazetesi Elif Ünsal'ın sorularını yanıtladı. 

“Şu anda Türkiye’nin önünde bir erken seçim görünmüyor. Zaten erken seçim olması için bir neden de yok” diyen Perinçek, “Erken seçime karar verecek olan Cumhur İttifakı’dır ve onların da erken seçim isteyeceği bir ortam yok. Ancak Doğu Akdeniz’de yaşanan gelişmeler daha sıcak çatışmalara yol açarsa oluşan koşullar erken seçimi getirebilir” sözlerini kullandı. 

“Türkiye ile ilgili bakıyoruz, Amerika merkezli ve direkt Türk hükûmetini hedef alan bir planı var. Bunu Rand Corporation’ın bu yılbaşında yayınladığı rapordan da görebiliyoruz; Türkiye’de milliyetçiliğin yükselişini değerlendiren 260 sayfalık raporda Erdoğan hükûmeti baş hedef olarak gösteriliyor. 

Erdoğan hükûmetine karşı hangi güçlerin kullanılacağı da isim isim sayılmış; Cumhuriyet Halk Partisi, İyi Parti, HDP ve muhafazakâr güçler olarak. Rand Corporation’ın raporu Amerika Birleşik Devletleri’nin derin devlet yöneticilerinin ifadelerine de yansıyor.” 

Kürt meselesi ancak silahla çözülür” 

“İç cephede bozgunculuğa karşı Vatan Partisi son derece kararlıdır. Halkımızı sürekli karamsarlık yayan ve Türkiye’yi, orduyu ve devleti hedef alan kişilere karşı uyarıyor ve onlara geçit vermeyeceğimizi de açıklıyoruz. Bununla bağlantılı olarak iç cephede  PKK ve FETÖ’ye karşı mücadele konusunda Türkiye’nin askeri başarıları son derece önemli ve tarihidir. Vatan Partisi Kürt meselesinin silahla çözüleceğini ısrarla ifade etti. 

Kürt Açılımı, Ermeni Açılımı gibi yanlışlara karşı da mücadele etti. Şimdi Türk ordusunun, Türk devletinin  terör eylemlerine karşı son derece başarılı harekatlar yürüttüğünü görüyoruz. Biz de ön cephedeyiz, bu şekilde vatan bütünlüğünün sağlanacağını düşünüyoruz. Biraz önce de konuştuğumuz gibi Ekim Devrimi de bütün bu vatan bütünlüğü ve dış tehditlere karşı mücadelenin son derece önemli bir parçasıdır.”