image

PeyamaKurd - Suriye’de yaşanan çatışma ve saldırılara dikkat çeken Rusya'nın Suriye'deki Tarafları Uzlaştırma Merkezi Başkanı Aleksandr Şerbitskiy, El Nusra mensuplarının Halep ve İdlib vilayetlerindeki yerleşim yerlerini hedef aldıklarını bildirdi. 

Basına açıklamada bulunan Rusya'nın Suriye'deki Tarafları Uzlaştırma Merkezi Başkanı Aleksandr Şerbitskiy, Suriye'de son gelişmelere ilişkin bilgilendirmede bulundu. 

Rus yetkili Şerbitskiy, yaptığı açıklamada, El Nusra mensuplarının Halep ve İdlib vilayetlerindeki yerleşim yerlerini hedef aldıklarını ifade etti. 

Bölgedeki saldırılara değinen Şerbitskiy, "Nusra Cephesi terör örgütüne ait mevzilerden Halep vilayetinde Urum el Kubra yerleşimine bir kez, İdlib vilayetinde de Hantutin yerleşimine bir kez ateş açıldığı saptandı" sözlerine yer verdi. 

Ayrıca açıklamasının devamında Rus askeri polis birliklerinin Halep ve Deyr ez-Zor vilayetlerinde birkaç güzergahta devriyelere devam ettiğine dikkat çeken Rus yetkili, Rus hava kuvvetlerinin de havada devriye yaptıklarını bildirdi.