image

PeyamaKurd - Savaşa Karşı Koalisyon kurucu üyesi Chris Nineham ve Genel Sendikalar Federasyonu Sözcüsü Doug Nichools, Türk devletinin Afrin’de savaş suçu işlediğini belirtti. 

GFTU Sözcüsü Doug Nichools, derhal bu saldırılar durdurulmalıdır. Tüm dünya şu anda televizyondan Türkiye’nin, Afrin’de halkı, bölgeyi işgal etmek için nasıl bombaladığını izliyor. İŞİD terörizmine karşı savaşan ve ayrıca barışçıl olan bu halktan ne istediler.  Kimse Türkiye’nin buraya neden saldırdığını neden sivilleri bombaladığını bilmiyor. Bu tam bir işgaldir, dedi

Savaşa Karşı Koalisyon (Stop the War) kurucu üyesi ve 2003’te Irak işgaline karşı Britanya tarihindeki en kalabalık eylemlerden birinin organizatörlerinden olan Chris Nineham ise “Kürt kontrolünde olan Kuzey Suriye’deki bölgeleri ezmek için tasarlanan saldırı, korkunç ve yasadışıdır.

Göndermemiz gereken mesaj, Türk rejimi tarafından yapılan işgale karşı harekete geçip seferber olmamız gerekliliğidir. Bu saldırı zaten umutsuz olan bölgeyi daha da ateşe atacak. Yeni bir savaş döngüsü ve dönemi başlatabilir ve bu çok tehlikelidir.

İngiltere’deki ilerici güçler olarak buna karşı durmaları için elimizden gelen yapmamız gerekiyor.”