image

PeyamaKurd - Salgın sürecine yönelik açıklamada bulunan Türkiye Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Daha önce, bazı illerle sınırlı olan vaka artışlarının önümüzdeki günlerde ülke geneline yayılmasından endişe duyuyoruz” ifadesini kullandı.

Bakanlığın verilerine göre, son 24 saatte 19 kişi daha yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybetti. 

Bakanlığın verilerine göre son 24 saatte 41 bin 301 kişiye Koronavirüs testi yapıldı. Yapılan testlere göre 995 kişide vaka tespit edildi, toplam vaka sayısı 233 bin 851’e yükseldi. 

Türkiye genelinde son 24 saatte 19 kişi daha hayatını kaybederken, toplam ölü sayısı 5 bin 747’ye çıktı. Bakanlık, 1003 kişinin daha iyileştiğini bildirdi. 

Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bayram kutlamalarında, tatil yerlerinde, salgın faktörü ne yazık ki yeterince dikkate alınmadı. Daha önce, bazı illerle sınırlı olan vaka artışlarının önümüzdeki günlerde ülke geneline yayılmasından endişe duyuyoruz. Tedbirde güç birliğine ihtiyacımız var” sözlerine yer verdi.