image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani bugün, İtalya Savunma Bakanı Lorenzo Guerini ve beraberindeki heyetle bir araya geldi.

Neçirvan Barzani, Irak’ın karşı karşıya olduğu tehditlerin önünün alınmasında, Irak Başbakanı Mustafa Kazimi’nin attığı adımları desteklediklerini dile getirdi.

İki taraf da IŞİD’in kesin olarak ortadan kaldırılana kadar Uluslararası Koalisyon’un Irak’ta işbirliğini sürdürmesi gerektiğini kaydederek, halen Irak ve Kürdistan Bölgesi’nin Uluslararası Koalisyon’un desteğine ihtiyaç duyduğunu vurguladı.

İtalyan Bakan’a teşekkürlerini sunan Barzani, İtalya Parlamentosu’nun Irak ve Kürdistan Bölgesi’ne olan desteği sürdürme kararı için de ayrıca teşekkür etti.

Neçirvan Barzani, Irak’ta yaşananlara ilişkin endişesini kaydederek, “Diplomatik temsilcilikler ile Uluslararası Koalisyon’un Irak’taki görevi çok önemli ve gereklidir. Destek ve yardımlar için de güvenlikleri sağlanmalıdır. Kürdistan Bölgesi, Sayın Başbakan Mustafa Kazimi’nin, tehditlerle mücadelede attığı her adımı desteklemektedir” dedi.