image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani’nin talimatıyla Kürdistan idaresi dışında kalan Kürdistani bölgelerden Kerkük’teki Kürt okullarına 260 milyon dinar yardım yapıldı.

Yapılan destek ile ilgili Kürdistan basınına konuşan Kerkük’teki Kürt eğitim kurumları sorumlusu Şerzad Reşid Kake, söz konusu 260 milyon dinarın yardımın bir kısmı olduğunu dile getirdi.

İhtiyaçların karşılanması için yapılan yardımla okullarda birçok sorunun çözüleceğini vurgulayan Şerzad Reşid Kake, Başbakan’a teşekkür etti.

Başbakan yeni eğitim-öğretim yılının ilk ders zilini çaldı

Kürdistani bölgelerden Kerkük’te 500’den fazla Kürt eğitim kurumu, 7 bin görevli ve öğretmen ile 100 binden fazla öğrenci bulunuyor. Başbakan Mesrur Barzani Kürdistan Bölgesi’nde bugün yeni eğitim-öğretim yılının ilk ders zilini çaldı.

Erbil’deki bir okulda yeni eğitim-öğretim yılının dolayısıyla katıldığı programda açıklamada bulunan Mesrur Barzani, “Bugün, yeni eğitim-öğretim yılının ilk ders zilini çalmaktan mutluluk duyuyorum. Bu süreçte önce lise son sınıflar, daha sonra da ilkokul birinci ve ikinci sınıflar okula başlayacak” sözlerine yer verdi.

Öte yandan Başbakan, ilk ders zilini çaldıktan sonra bir sınıfı ziyaret ederek, yapılan hazırlıkları, öğretmen ve öğrencilerin aldığı tedbirleri yerinde inceledi.