image

PeyamaKurd - Bakanlar Kurulu'nda konuşan Kürdistan Bölgesi Başbakan Mesrur Barzani, hükümetin herkesten daha çok Kürdistan halkının sorunlarını önemsediğini ifade etti.

Bugün başkent Erbil'de bir araya gelen Kürdistan Bölgesi Bakanlar Kurulu, Başbakan Mesrur Barzani başkanlığında bir toplantı gerçekleştirdi.

Başbakan Mesrur Barzani toplantıdaki konuşmalarında, Kürdistan Bölgesi hükümetinin tüm kesimlerden daha çok Kürdistan halkının sorunlarını önemsediğini vurguladı.

"Mali haklar, Kürdistan halkının doğal hakkıdır"

Mesrur Barzani toplantıdaki açıklamasında, hükümetin memur maaşlarının ödenmesiyle ilgili her türlü çabayı gösterdiğini dile getirdi.

Kürdistan Bölgesi’nin mali haklarının Kürdistan halkının doğal hakkı olduğunu ifade eden Başbakan, anayasal hakların elde edilmesi için Irak hükümeti ile müzakerelerin devam edeceğini kaydetti.

"Maaşlar bir kaç gün içerisinde gönderilecek"

Başbakan, maaşların gönderilmesiyle ilgili yaşanan sorundan ötürü son günlerde Irak Başbakanı Mustafa Kazimi ile sürekli temasta olduğunu vurgulayarak, bu görüşmeler neticesinde birkaç gün içerisinde maaşların gönderilmesinin kararlaştırıldığını belirtti.

Ayrıca Mesrur Barzani açıklamasında, yakın bir zamanda Kürdistan Bölgesi’nin mali haklarını görüşmek üzere hükümetten bir heyetin Bağdat’a gideceğini ifade etti.