image

PeyamaKurd - Türk Silahlı Kuvvetleri Kürdistan Bölgesi’nde Zaho sınırında operasyonlarını sürdürürken, Amedi ilçesine bağlı Kani Masi kırsalını bombaladı. 

Yapılan operasyonlara ilişkin açıklamada bulunan bölgedeki bir askeri yetkili de önü alınmadığı taktirde TSK’nın Kani Masi, Derkar ve Batifa kasabalarını kontrol etmek isteyebileceğini dile getirdi. 

TSK’ya bağlı topçular bugün öğlenden sonra 16:30’da Duhok’un Amedi ilçesi Kani Masi kasabasına bağlı Bedhe köyü kırsalını bombaladı. 

Türk Topçuları Bedhe ve Şeran bölgelerini bombaladı

Kürdistan basınına açıklamada bulunan Kani Masi Nahye Müdürü Serbest Sabdi, Türk topçusunun Bedhe köyü kırsalı ile Şeran Dağı’nın bombaladığını ifade etti. 

Serbest Sabdi, bombardıman nedeniyle herhangi bir can kaybı yaşanmadığını kaydederek, ancak bölge sakinlerin arasında korku ve paniğe yol açtığını belirtti. 

Ayrıca açıklamada bulunan Derkar Nahyesi Müdürü Zerevan Musa, “Bugün Türk topçuları iki defa Şakul ve Hamtir tepeleri ile Busilye köyü kırsalını bombaladı. Ancak herhangi bir can kaybı yaşanmadı” ifadesini kullandı.