image

PeyamaKurd - Kürdistan Parlamentosu Başkan Yardımcısı Hemin Hewrami, Kürdistan Bölgesi Hükümeti heyetinin Kürdistan Bölgesi'ndeki siyasi partileri ziyaret edeceğini açıkladı.

Hemin Hewrami düzenlediği basın toplantısında, Kürdistan Bölgesi'ndeki siyasi partileri ziyaret edeceğini ve Irak hükümetiyle gerçekleştirdikleri görüşmeleri ayrıntılı aktaracaklarını belirtti.

Bugün müzakere heyetinin meclisteki toplantısı ardından heyetin Kürdistan Bölgesi'ndeki siyasi partileri ziyaret edeceğini söyleyen Kürdistan Parlamentosu Başkan Yardımcısı, anlaşmanın ayrıntılarını siyasi taraflara aktaracaklarını söyledi.

Irak 2021 bütçe projesine ilişkin Erbil-Bağdat anlaşmasını görüşmek üzere hükümet heyetiyle bir toplantı yapılacağını aktaran Hewrami, hükümete daha önce bu konularda ayrıntılı bir rapor verdiğini, buna benzer bir çok konuda ayrıntılı bilgiler sunduğunu da açıkladı.

Öte yandan Hewrami, Kürdistan Bölgesi'nden bir siyasi heyetin ilerki günlerde Irak'ın başkenti Bağdat'ı ziyaret edeceğini de sözlerine ekledi.