image

PeyamaKurd - Kürt davasının sadık dostu İsmail Beşikçi, son günlerde bazı kesimler tarafından hedefe konulmuş durumda. Beşikçi’yi karalama kampanyası başlatanlar aynı noktadan çıkarken Kürt kamuoyunda tepkilerin hedefi olmuş durumdalar. 

Son olarak Kawa Hareketi de bu soruna ilişkin yaptığı açıklamada son günlerde kendi isimlerini kullanan ve İsmail Beşikçi’yi karalayan bazı şahısların, hareketeleri ile bağlantılı olmadığını belirtti. 

Kawa Hareketi’nin açıklaması şu şekilde: 

“KÜRDİSTAN  KAMUOYUNA

İsmail Beşikçi Hoca taviz vermeyen onurlu duruşuyla, Kürd ve Kürdistan davasını savunmakla kalmadı, Kürdistan ulusal kurtuluş hattının da mihenk taşı oldu. Bütün yaşamını Kürd ve Kürdistan davasına adarken, çok sayıda eseriyle sömürgeci politikaların analizini yaptı ve teşhir etti. Türk sömürgecilerin saldırmaları, yargılamaları, hapse atmaları yetmezmiş gibi aynı cephede yer alan “aydınların” ve medyanın da “afarozuyla” cezalandırmaları onun değerini daha da yükseltti. 

Cepheden saldırmaları Beşikçinin  değerini yükseltmesi karşısında çaresiz kalan sömürgeciler, bu kez saldırılarını Kürdistan davasını “keskin savunucu ” maskesi takınanlar eliyle, onu akıl ve mantık almaz suçlamalarla karalamaya çalışıyorlar.

Uzun dönemdir saflarımızdan ayrılan, H.H. Yıldırım ve etrafındaki bir kaç kişi önce Kürdistan’daki hareketleri, şahsiyetleri, aydınları, yurtseverleri ajanlıkla suçladılar.  Sonra birini savunuyor görüntüsü altında Kürd hareketlerini birbirine düşmanlaştırmaya çalıştılar.

Geçmişte ajan dedikleriyle yanyana geldiler, bu kez karşı gücü ajanlıkla suçladılar. Bu arada hareketimizin bir çok kadrosunu aslı olmayan iddialarla karaladılar. Şimdi artık Kürdistanın ulusal değerlerine saldırıyorlar. Daha önce de kamuoyunu bilgilendirdiğimiz gibi bu kişilerin hareketimizle hiç bir ilişkisi yoktur. Yaptıkları da  KAWA hareketine ve çevresine asla mal edilmemelidir.

Bilimin ve gerçeğin savunucusu İsmail Beşikçi Hoca Kürdlerin onursal bir değeridir. Nasıl ki İsmail Beşikçi Kürd davasını tavizsiz savundu ise Kürdler de bu asılsiz iddialara karşı İsmail Beşikçi’yi sahiplenmesi gerekir. 

Beşikçi Hoca’ya hakaret, saldırı ve iftiraya dayalı yönelimleri şiddetle reddedip, kınıyoruz. Beşikçi’nin yanında olduğumuzu belirtiyoruz.” 

27.12.2020