image

PeyamaKurdKürdistan’daki salgın ile ilgili kritik açıklamalarda bulunan Kürdistan Bölgesi Genel Sağlık Bakanlığı Divanı Başkanı Dr. Xalis Ehmed, Kürdistan vatandaşları evlerinde kalmasını ve kurallara uyulmasını isteyerek, önümüzdeki 10 günün çok kritik olduğunu 20 günde ise tüm sağlık çalışanlarını salgının önüne geçmek için yoğun bir tempoyla çalışacağını belirtti. 

Dr. Xalis Ehmed, sosyal medya hesabı üzerinde yaptığı paylaşımda, “Ne yazıkki, coronavirüsün ülkemizde pik yaptığı bir sürece giriyoruz. Önümüzdeki 10 gün çok tehlikeli ve kritik. Sağlık çalışanları salgını kontrol altına almak için çalışıyor.  Yüce Allah yardımcımız olsun, en az ziyanla bu süreci atlatabilelim” sözlerine yer verdi. 

Kürdistan Sağlık Bakanlığı yetkilisi, söz konusu hükümetin belirlediği kararlara tüm vatandaşların uymasını isteyerek, “Evde kalın ve kimse ile görüşmeyin. Ancak bu şekilde salgının önüne geçebiliriz. Buna rağmen kurallara uymayanlara karşı tavrımız sert olacaktır” ifadesini kullandı. 

Tüm Kürdistanlıların bu zor günlerin atlatmasında birbiri ile dayanışma içerisinde olmasını isteyeN Dr. Xalis Ehmed, “Bu tehlikeli salgını atlattıktan sonra hep birlikte kutlama yapacağız” açıklamalarına yer verdi.