image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani, İslam peygamberi Hz. Muhammed’in doğum gününün yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.,

Yayımladığı Mevlid mesajında Kürdistan ve dünya Müslümanlarını tebrik eden Başbakan Mesrur Barzani, “İslam peygamberi Hazreti Muhammed’in (sas) doğum günü dolayısıyla Kürdistan ve dünya Müslümanlarına en sıcak tebriklerini iletiyorum” mesajını verdi.

Mesrur Barzani ayrıca mesajında, “Sevgili peygamberimizin doğum yıldönümünün hayır, güzellik, huzur ve tüm halklar ve din mensupları arasında sevgi ruhunun derinleşmesine vesile olmasını diliyorum” diyerek şu ifadeleri kullandı:

“Bugün her zamandan daha çok barış, hoşgörü ve insanlığın yüksek değerlerini korumaya ihtiyacımız var. Bu, şefkatli Allah’ın kutsal mesajının gereğidir. Bu değerli vesile dolayısıyla Kürdistan Bölgesi ve dünyada birlikte yaşam kültürünün derinleştirilmesi için daha çok çaba gösterilmesini umuyorum.”

Neçirvan Barzani, İslam peygamber Hz. Muhammed’in doğum gününün yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, yayımladığı Mevlid mesajında Kürdistan, Irak ve dünya Müslümanlarını tebrik etti.

Ayrıca mesajında, “İslam peygamberi Hz. Muhammed’in doğum yıldönümünde Kürdistan, Irak ve dünya Müslümanlarına en sıcak tebriklerimi sunuyorum” diyerek, “Peygamberin doğum yıldönümünün bölgemizde ve dünyada tüm halklar ve din mensupları arasında hoşgörü, barışçıl birlikte yaşam, dostluk ve özgürlüğe vesile olmasını ümit ediyorum” sözlerine yer verdi.