image

PeyamaKurd - Rusya’da bir kilise papazının karısı güzellik yarışmasına katılınca papaz Rusya’da hedef haline geldi. Birçok Rus, kilise papazını karısının güzellik yarışmasına katılmasına izin verdiği için papazın cezalandırılmasını istedi. 

Rusya kilise papazının karısının güzellik yarışmasına katılmasıyla çalkalanıyor. Magnitogorsk şehrinde kilise papazı olan Sergiya Zotov eşi Oksana Zotov’un güzellik yarışmasına katılması ülkede ortalığı karıştırmış durumda.

Mart ayında internetten başvuru yapan 31 Mart’ta da yarışmada boy gösteren Oksana Zotov elemeleri geçti ve finale yükseldi. Zotov’un yarışma fotoğrafları internette yayılınca ülkede gerginlik yaşandı.

Halk papaz Zotov’a karısının yarışmaya katılmasına izin verdiği için büyük tepki gösterdi. Papazın ailesine karşı başlatılan eleştiri ve karalama kampanyası Rusya’da gündem konusu haline gelmiş durumda.

Rusya’da haber siteleri de bu süreçte papaz eşlerinin konumları gereği özel yaşantıları dikkaet edip etmemesi konusunda anket düzenledi.

Papaz Sergiya Zotov, yaşanan tartışmalar üzerine Rus bir gazeteciye açıklama yaptı. Karısına sahip çıkan papaz, eşinin yarışmaya internet üzerinden başvuru yaptığını, davet gelince de katılmaktan vazgeçtiğini söyledi. Zotov, organizatörlerin yarışmaya katılması konusunda ısrarcı olduğunu belirtti.

2 çocuğu olduğunu kaydeden din adamı, 15 yıl önce tanıştıklarını ve ayrılmayı hiç düşünmediklerini ifade etti. Olumsuz eleştiri yapanların uygar anneleri hayal edemeyenler olduğu açıklamasını yapan papaz, eşinin tatile gittiğini söyleyenlere de cevap verdi. Eşinin tatile gitmediğini birlikte ya Rusya’da ya da Türkiye’de tatil yapacaklarını kaydetti.

Rusya halkı yaşanan güzellik yarışması krizi sonrasında papazın cezalandırılmasını istiyor. Bunun yanı sıra Zotov ailesini eleştirenler olduğu kadar destek verenler de oldu.