image

PeyamaKurd - Her yılın, dünyanın en güzel kadınını seçen People dergisi, 2019’un En Güzel Kadını unvanını Jennifer Garner’a verdi.

47 yaşındaki oyuncu, haberi, katıldığı The Ellen DeGeneres Show adlı TV programında duyurdu. “Sizin de beklediğiniz gibi ben de Kaia Gerber’i bekliyordum ama ben seçildim. Bu çok saçma” yorumunda bulundu.

Yılın en güzel kadını seçildiğine inanamadığını söyleyen Garner, People dergisinin güzellik özel sayısının kapağında yer aldı.

Ünlü oyuncu, röportajında, “Aynaya bakmak yerine dünyaya neler verebileceğimi düşündükçe daha mutlu hissediyorum” dedi.

Violet (13), Seraphina (10) ve Samuel (7) adlı üç çocuğunun babası Ben Affleck’ten boşanan Garner, hayır işlerine önem vermesiyle ve özellikle de çocuklara yardım eden Save the Children hareketinde yer almasıyla tanınıyor.

Alias adlı dizide Sydney Bristow karakterine can vererek büyük üne kavuşan Garner, rolüyle Altın Küre ve Beyaz Perde Sanatçıları Derneği'nden En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görülmüştü.

Garner; Krallık, Juno (2007), Timothy Green'in Sıradışı Yaşamı (2012), Sınırsızlar Kulübü (2013) ve Love, Simon (2018) gibi filmlerdeki rolleriyle tanındı.

Geçen yıl ünlü şarkıcı Pink’i “Dünyanın En Güzel Kadını” seçen People dergisi, önceki yıllarda Angelina Jolie, Jennifer Aniston, Kate Hudson ve Lupita Nyong'o gibi isimleri aynı unvana layık görmüştü.