image

PeyamaKurd - Türkiye Silahlı Kuvvetleri (TSK), ABD’nin ve müttefiki olan Kürtlerin daha fazla gözlem noktası kurma girişimlerini engellemek için, Kürt savaşçılarına karşı Rakka sınırına yakın bölgelere askeri teçhizat ve asker gönderdi.

FarsNews’te yer alan bir habere göre TSK, Rojava’daki Kürt savaşçıların kontrolü altındaki Suriye'nin Tel-Abyad yakınlarına uzun bir konvoydan oluşan askeri araç konvoyu gönderdi. Yeni Türk konvoyu, ABD’nin Tel- Abyad kasabasında yeni gözlem noktaları kurmasının ardından geldi.

“Kürtlere saldırılar devam ediyor”

ABD, Türkiye sınırında 4 gözlem noktası daha inşa etmeyi planlıyor.

Bölgedeki yerel kaynaklar, ABD destekli Suriye Demokratik Güçlerinin (DSG), Heseke ile Rakka’da Türkiye ile işbirliği yapmakla suçladıkları bazı insanları tutukladıklarını bildirdi.  

Öte yandan Türkiye destekli militanların bu ayın başından beri Menbiç ‘te bulunan bazı Kürt güçlerine karşı saldırıları ve bombardımanlarına devam ettikleri kaydedildi.

Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında çatışmalarda yer alan bazı kişiler, Kürtlerin bazı bölgelerdeki kalelerini hedef aldıklarını belirtiyorlar.

 

| Haberin Türkçe kaynağı PeyamaKurd'e aittir.