image

PeyamaKurd - ABD’nin Suriye'den çekilir çekilmez Türkiye'nin Rojava Kürtleri'ne saldıracağı için Suriye'yi terk etmemesi gerektiğine inanan ABD Savunma Bakanlığı'nın eski bir yöneticisi, bu nedenle güvenlik bölgesinin kurulmasının kaçınılmaz olduğunu belirtti.

Washington Examiner dergisinde bir makale yazan Michael Rubin, Türkiye'nin ülke içinde ve dışındaki Kürt karşıtı politikasının hükümet politikası olmadığını, devlet politikası olduğunu söyledi.

Rubin, Kürtler ile Türkiye arasındaki gerginliğin Türkyie Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olduğu andan bu yana şiddetlendiğini kaydetti.

‘Kürtler katledilebilir!’

Rubin, Kürtlerin ABD güçleriyle beraber IŞİD terör örgütü ve El Kaide'ye karşı savaştığını belirterek, “Kürtleri yalnız bırakmak makul olmaz” dedi. Michael Rubin, Türkiye ve Suriye sınırı boyunca 10 kilometrelik bir güvenli bölge kurulması gerektiğini ifade etti.

ABD'nin Suriye'yi terk etmesi halinde Suriye'deki Kürtlerin katledilebileceğine vurgu yapan Rubin bu durumun ABD'yi gelecekte kimsenin güvenemeyeceği güvenilmez bir müttefik yapacağını belirtti.