image

PeyamaKurd - Bir dönem ABD ve Avrupa'nın “terör listesi”nde tuttuğu, Meryem Recavi liderliğindeki İran Ulusal Direniş Konseyi'nin (NCRI) toplantısına katılan ABD Başkanı Donald Trump'ın avukatı Rudy Giuliani, İran için “Özgürlüğe çok az kaldı” ifadelerini kullandı.

New York eski Belediye Başkanı Rudy Giuliani, Fransa’nın başkenti Paris’te yapılan ve yaklaşık 4 bin kişinin katıldığı toplantıda yaptığı konuşmada: "Artık gerçekten İran'daki rejimin sonunun yaklaştığını görebiliyoruz. Mollalar gitmeli. Dini lider gitmeli. Yerlerine Recavi'nin temsil ettiği demokratik bir hükümet gelmeli. Özgürlüğe çok az kaldı… Seneye bu toplantının Tahran'da düzenlenmesini istiyorum” şeklinde konuştu.

Giuliani, Ekonomik izolasyonunun İran hükümetinin düşmesini sağlayacağını belirterek şunları vurguladı, "En büyük ekonomik güçler sizinle iş yapmayı bırakırsa çökersiniz. Yaptırımlar daha, daha ve daha fazla arttırılacak.”

Bilindiği gibi, başta başkent Tahran olmak üzere İran’ın bazı yerlerinde son günlerde ekonomik kriz nedeniyle gösteriler düzenleniyor.