image

PeyamaKurd - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Rusya'ya karşı kışkırtıcı eylem düzenleyenlerin pişman olacağı uyarısına ilişkin açıklamada bulunan Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki,  "Putin'in söylediği hiçbir şeyi kişisel algılamıyoruz" ifadesini kullandı.

Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında konuşan Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki gündemi değerlendirdi ve gazetecilerin sorularına cevap verdi.

Sözcü Psaki, ABD'nin Rusya'ya yönelik yaptırımlarının istenilen eylemleri doğurup doğurmadığının sorulması üzerine şunları dile getirdi:

"Biz yaptırımları uygularken, bunların hemen bir davranış değişikliğine yol açmasını beklemiyorduk. Ancak kesinlikle kabul edilemez ve devam etmemesi gereken eylemlere karşı net bir mesaj yolluyoruz."

Ayrıca açıklamasında Rusya'ya "istikrarlı ve öngörülebilir" bir ilişki niyetlerini daha önce ilettiklerini belirten Psaki, "Rusya ile ilişkilerimiz olumsuz bir yörüngede devam etmek zorunda değil. Uyguladığımız yaptırımlar, kimseyi bir zirve yapmaya ikna etmeyi amaçlamıyordu. Bu da zaten garip olurdu" sözlerini kullandı.