image

PeyamaKurd - Suriye'nin Haseke ili güney kırsalında dün akşam saatlerinde yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre, IŞİD'e bağlı silahlı teröristler tarafından ABD ve PYD güçlerinin ortak askeri konvoyuna saldırı yapıldığı iddia edildi.

ABD ve PYD konvoyunun kullandığı geçiş güzergahı üzerine daha önceden yerleştirilen el yapımı patlayıcıların da infilak ettirildiğini belirten kaynaklar, konvoyda bulundan birçok askeri aracın tahrip olduğunu kaydetti.

ABD askerlerinin de öldüğü belirtildi

Terör örgütü IŞİD'e bağlı "Amak Ajansı" tarafından saldırıya ilişkin yapılan açıklamada, Haseke ili güney kırsalındaki Guyran bölgesinde ABD ve PYD güçlerine ait askeri konvoya saldırı düzenlendiği dile getirildi.

Terör örgütü IŞİD’in yayın organından verilen açıklamada, saldırıda yola yerleştirilmiş el yapımı patlayıcıların da kullanıldığı belirtilirken, yaklaşık 30 araçtan oluştuğu belirtilen konvoydaki güçlerle çatışmaların yaşandığı vurguland.

Terörist grubun ajansının açıkladığı rakamlara göre, konvoya düzenlenen pusuda 15 kişi öldü 25 kişi de yaralandı. Örgütün açıklamasında ölen ve yaralananlar arasında ABD askerlerinin olduğu ileri sürüldü.