image

PeyamaKurd - Abdullah Öcalan’ın mektubuyla ilgili konuşan AKP Sözcüsü Çelik, “Burada herhangi bir istismar olacak olsa hiçbir şekilde kimsenin girmemesi gereken gayrimeşru bir beklentiye girecek olsak, o gece daha Cumhurbaşkanımızın ne dediğini hatırlayalım” ifadesini kullandı. 

Çelik, İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçiminden önce Munzur Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ali Kemal Özcan tarafından kamuoyuyla paylaşılan PKK lideri Abdullah Öcalan’a ait mektupla ilgili açıklamalarda bulundu. 

Ömer Çelik açıklamalarının devamında: 

“Bahsettiğiniz kişi başvurmuş, başvurusu kabul görmüş. Kamuoyuna yansıdığı kadarıyla ve kendisinin bahsettiğine göre, bu tip çalışmaları olan birisi olduğu görülüyor. Bu başvuru kanunu mekanizmalar içerisinde gerçekleştirilmiş, olumlu karşılanmış ve bu görüşme gerçekleşmiştir. Daha sonra da terörist başı tarafından bu mesaj bu şahsa verilmiş ve bir şekilde ortaya çıkmış anladığım kadarıyla. 

Burada şöyle bir şey yapılıyor; sanki seçime dönük olarak biz bunu organize ettik, buradan medet umduk gibisinden. Halbuki bu haberlerin yayınladığı tarihte bile terörle ilgili tutumumuzu net bir şekilde söylüyorduk. Burada herhangi bir istismar olacak olsa hiçbir şekilde kimsenin girmemesi gereken gayrimeşru bir beklentiye girecek olsak o gece daha Cumhurbaşkanımızın ne dediğini hatırlayalım; Terörist başı ile diğerleri arasında kirli ilişkileri gösteren bir tablo dedi” sözlerine yer verdi.