image

PeyamaKurd - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, genel merkezdeki MYK toplantısının ardından gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Ömer Çelik, CHP lideri Özgür Özel'in "Türkiye'de herkes eşittir fakat Kürtler daha az eşittir" sözlerine yönelik bir soruya verdiği yanıtta, ''CHP'nin demek ki Kürt seçmeni istismar sezonu seçimler yaklaşırken başlamış" dedi. 

Çelik şunları da sözlerine ekledi, "Yeni bir şey daha çıktı; en son gördük ki bu son seçimlerde imzaladıkları protokollerleıoçu aslında Kürt seçmene nasıl yalan söylemişler." 

"Cumhur İttifakı’nda hiçbir sorun yok" diyen Çelik şunları belirtti, "Cumhur İttifakı en güçlü şekilde yerel seçimlere, en güçlü dayanışmasıyla hazırlanmaya devam ediyor. AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) heyetleri arasındaki görüşmeler gayet tempolu bir şekilde devam etti." 

Çelik, 'İYİ Parti ile belediye başkanlığı adaylığı konusunda bir süreç yürütecek misiniz?' sorusunu ise, "Onlar, kendileri her ilde ayrı aday çıkaracaklarını ifade ettiler. Kendilerine bir yol çizdiler. O yolda ilerliyorlar" yanıtını verdi.