image

PeyamaKurd - AKP Diyarbakır İl Başkanı Aydın düzenlediği basın toplantısında, uçaklarda Kürtçe anonsun yer alması gerektiğine vurgu yaptı.

Diyarbakır il teşkilatının aylık olağan basın buluşmasında konuşan Muhammed Şerif Aydın, “Uçaklarda Kürtçe anons da olsa çok güzel olur. İngilizce var Türkçe var, Diyarbakır’a gelen uçaklarda Kürtçe de olursa çok güzel olur” dedi.

Aydın ayrıca, yaza başlamadan Erbil-Diyarbakır seferlerinin yeniden başlayacağını belirterek bu konuda Ulaştırma Bakanlığıyla görüşmelerinin devam ettiğini ifade etti.

Kürtçe ile ilgili bir soruya yanıt veren Aydın, uçaklarda Kürtçe anons uygulamasına geçilebileceğini ifade ederek şu değerlendirmede bulundu:

“Uçaklarda Kürtçe anons da olsa çok güzel olur. İngilizce var Türkçe var, Diyarbakır’a gelen uçaklarda Kürtçe de olursa çok güzel olur.

Halkımızı kendi anadilini öğrenme hususunda verilen bu imkanı değerlendirmeye davet ediyorum. Anadilini daha güzel konuşma ve öğrenme konusunda önemli bir imkandır. Özgürce, gönül rahatlığıyla kullanabilirler.”