image

PeyamaKurd - AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, partisinin Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlediği Diyarbakır Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda Kürtçe ders seçimine yönelik açıklamada bulundu.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Diyarbakır'daki vatandaşlara okulların ikinci döneminde seçmeli ders olarak Kuran-ı Kerim, Siyer ve Kürtçe derslerini seçmeleri çağrısı yaptı.

Hamza Dağ, vatandaşlara okulların ikinci döneminde seçmeli ders olarak Kuran-ı Kerim, Siyer ve Kürtçe derslerini seçmeleri çağrısı yaparak şu ifadelere yer verdi:

“Kürt sorunu başta olmak üzere birçok kronikleşmiş sorunun AKP iktidarında çözüme kavuşmuştur. Diyarbakır'da Kürt sorunundan söz eder, gider Yozgat'ta 'Kandil'i başlarına yıkacağız' der.

Biri Kur'anı Kerim eğitimine 'orta çağ zihniyeti' der, diğeri gider göz boyamak için Kur'an Kursu açar. HDP ise Kürtleri sömüren ve çocuklarını ölüme gönderen bir yapıdır. Kürtlerin sorunlarını çözen ve bu konuda samimi olan tek parti ise AKP ve Recep Tayyip Erdoğan’dır.”