image

PeyamaKurd - AKP Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Plan Bütçe Komisyonu'ndaki görüşmelerin ardından akaryakıt istasyonlarındaki oluşan kuyruklar hakkında ilginç bir savunmada bulundu.

İbrahim Aydemir, akaryakıt istasyonlarındaki oluşan kuyruklar hakkında “Zamlarla ilgili kuyruk yok, Kuyruk nereden kaynaklanıyor biliyor musun? Araç sayısı fazla ondan kaynaklı” dedi.

Aydemir şöyle devam etti:

“Bunu ara ara o resimleri gösterip sanki efendim zamlardan kaynaklı kuyruk varmış gibi göstermeye çalışan özellikle trol medyada bir kesim var. Onların aktarımıdır bu. Dolayısıyla böyle bir şey yoktur diyorum."

Zamlar pompaya yansımadan kuyruklar oluştu!

Türkiye’de Türk Lirası’ndaki tarihi düşüşün ardından akaryakıta da tarihi zam geldi. Vatandaşlar, zamlar pompaya yansımadan önce benzin istasyonlarında kuyruklar oluşturmaya başladı.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), benzine 1 lira 2 kuruş, motorine 1 lira 6 kuruş, otogaza 65 kuruş zam kararı alındığını açıkladı.

5 gün arayla gelmesi beklenen zamlar pompaya yansımadan önce İstanbul ve bir çok farklı ildeki istasyonlarda hareketlilik ve yoğunluk yaşandı. Yoğunluk ilerleyen saatlerde kuyruğa dönüşmüştü.