image

PeyamaKurd - 2023 seçim sürecine ilişkin gündemi değerlendiren Akşener, seçimlerde Erdoğan'ın ana muhalefet partisi genel başkanı olacağını ileri sürdü.

Katıldığı bir programda gündeme ilişkin sorulara yanıt veren İYİ Parti lideri Akşener açıklamasında, "Erdoğan'ın hiç alışık olmadığı durumda, parlamenter sistemin ne kadar güzel iyi bir iş olduğunu söyleyeceğine her türlü iddiaya varım. Sayın Erdoğan'ın ana muhalefet lideri olarak bunu teklif edeceği iddiasına varım her türlü" ifadesini kullandı.

"Adayları konuşmama kararı aldık"

Cumhurbaşkanı adayı ile ilgili soruya yanıt veren Akşener, "Ama 6'lı masadan bakıldığında, biz genel başkanlar Cumhurbaşkanlığı adaylığını konuşmama kararını aldık. Bunu da diğer arkadaşlarımız hep söyledi" sözlerine yer verdi.

İmamoğlu'nun adaylığına değinen Akşener, "Sayın İmamoğlu'nun adaylığında dahlimiz yok, o sayın Kılıçdaroğlu'nun feraseti. Ama Mansur Bey konusunda ille de ille yaptık cümbür cemaat olarak" yorumunda bulundu.

"Erdoğan ana muhalefet partisi genel başkanı olacak"

Seçim sürecine değinen Akşener, Erdoğan ile ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Biz birinci parti olacağız. 6'lı masa iktidar olacak. 13. Cumhurbaşkanı Millet İttifakı'ndan çıkacak. Sayın Erdoğan ana muhalefet partisi genel başkanı olacak. Şu bizim 4.5-5 yılda çektiğimizi, hele bu 2018'den beri yaşadıklarımız noktada sayın Erdoğan'ın hiç alışık olmadığı durumda, parlamenter sistemin ne kadar güzel iyi bir iş olduğunu söyleyeceğine her türlü iddiaya varım. Sayın Erdoğan'ın ana muhalefet lideri olarak bunu teklif edeceği iddiasına varım her türlü."