image

PeyamaKurd - İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayı olarak tüm partilerle görüşebileceğini ve HDP ile de görüşmesinde sakınca olmadığını dile getirdi.

Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP ile görüşmesi konusuna ilişkin, “Sayın Kılıçdaroğlu sadece HDP değil bütün siyasi partileri dolaşıyor. Yakın zamanda Sayın Hüseyin Baş ile de görüştü, başka siyasi partilerle görüştü. Onun için o görüşmelerde cumhurbaşkanı adayı olarak elbette bir sakınca yok" ifadesini kullandı.

"HDP bir dönem de AK Parti’nin partneriydi” diyen Akşener, “Seni başkan yaptırmayacağızdan sonraki fasıl bambaşka bir yere evrildi” dedi.

HDP’nin başkaları üzerinde sopa olarak kullanılan bir aparat haline getirildiğini ileri süren Akşener, şu ifadelere yer verdi:

“Bir tane oy için bir taraftan Abdullah Öcalan'ın mektubunu okuyacaksınız, sekreterlik yapacaksınız, kardeşini televizyona çıkaracaksınız; bir taraftan da İYİ Parti'nin ve CHP'nin Kürt olan belediye başkan adaylarını ve belediye meclis üyelerini Yeni Şafak gazetesinde kimlik numaralarıyla birlikte ifşa edeceksiniz ve bunlar PKK'lı diyeceksiniz. Bu çok tehlikeli bir şey.”

Altılı Masa’dan kalktığı süreç ile ilgili “Çok tuhaf bir linç yedim" diyen Akşener, "Bir gün evvel beni övmeye doyamayanların, ertesi gün çok ağır, insan onuruna aykırı ve çok tahsilli kişilerin böyle bir çirkin sözler üzerinden yürümesini de çok ibretle karşıladığımı söylemek zorundayım” dedi.