image

PeyamaKurd - Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya’ya yapılacak ziyaretinin, yardım almak maksatlı yapılacağını dile getiren Berliner Zeitung gazetesi, Türkiye’nin ekonomik krizin eşiğinde olduğunu yazdı.

Yine ulusal bir haber kaynağının haberine göre, Berliner Zeitung gazetesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yardım istemek için Almanya'ya geleceğini kaleme aldı.

Ziyaret kapsamında yapılan haberle ilgili olarak, "Ortadoğu ile Avrupa arasındaki en önemli tampon bölge olan Türkiye'nin istikrarsızlaştırılmasını kimse arzulayamaz. Yine de Almanya Cumhurbaşkanı'nın otokrat lidere yakınlık göstermekte acele etmesi yadırganacak bir durum" ifadesi yer aldı.

Öte yandan haberin akışında Berliner Zeitung, "Peter Steudtner, Meşale Tolu ve Deniz Yücel'in rehinelik krizi sanki unutulmuş gibi. Devlet ziyaretinde yine rehineler konu edilecek. Erdoğan Almanya'ya iltica etmiş olan darbeci olarak tanımladıklarının iadesini isteyecek. Karşılığında muhtemelen siyasi tutuklu olarak alıkoyduğu yedi Alman vatandaşının serbest bırakılmasını önerecek. Almanya böyle bir pazarlığa oturamaz, oturmak zorunda da değildir. Çünkü Türkiye ekonomik krizin eşiğinde sendeliyor. Türkiye Cumhurbaşkanı yardıma ihtiyacı olduğu için Berlin'e geliyor” sözlerini habere yansıttı.