image

PeyamaKurd - Almanya basınına açıklamalarda bulunan Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp-Karrenbauer, Rusya’ya karşı ekonomik yaptırımlar uygulanmasını istedi.

Almanya Savunma Bakanı Kramp-Karrenbauer, Almanya’nın Rusya ile çeşitli ekonomik ilişkiler içinde bulunduğunu belirterek, Rusya’nın her şeyi yapmasına izin vermeyeceklerini göstermek için Ukrayna konusunda yaptırımlar uygulandığını dile getirdi.

Kramp-Karrenbauer, yaptırımların Suriye’ye ilişkin de gündeme gelebilecek bir konu olabileceğine dikkat çekerek, “Rusya’nın Suriye’de ne yaptığını bildiğimizi söylemek lazım” şeklinde konuştu.

İdlib’den kaçanlar için “insani güvenli bölge” oluşturulması konusunda müzakere edilecek önemli ülkelerin Türkiye ve Rusya olduğunu vurgulayan Kramp-Karrenbauer, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in “güvenli bölge”yi yeniden gündeme getirmesinden dolayı memnuniyet duyduğunu vurguladı.

Öte yandan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ele almak gerektiğine değinen Kramp-Karrenbauer, “Şansölye Merkel bunu yapıyor ve bu doğrudur” ifadesini kullandı.