image

PeyamaKurd - Yemen’deki meşru hükümeti destekleyen Arap Koalisyonu Sözcüsü Tuğgenaral Turki el-Maliki, Ortak Kuvvetler Komutanlığı’nın değerli Yemen vatandaşlarından bugün gece 3’den başlayarak bir sonraki duyuruya kadar Marib ve Beyda vilayetlerinden Harib, Ayn, Bayhan ve Usaylan bölgelerine giden yolları kullanmamasını talep etti.

Bahsi geçen operasyon alanlarının 24 saat izlenmesi sebebiyle, bu güzergâh alanlarındaki herhangi bir hareketin hedefleneceği bildirildi. Ortak Kuvvetler Komutanlığı, Yemenli vatandaşların güvenlikleri için bu yollardan uzak durmalarını istedi.

Yemen Dışişleri Bakanı Ahmed Avad bin Mübarek dün Birleşmiş Milletler (BM) Yemen Özel Elçisi Hans Grundberg ile görüşürken, Yemen hükümeti ise yaptığı açıklamada, İran destekli darbeci Husi milislerinin barış çabalarını reddettiğini ve sivilleri hedef almaya devam ettiğini bildirdi.

Tüm Yemen birlikleri tarafından sürdürülen Mutlu Yemen’in Özgürlüğü Operasyonu kapsamında dün Arap Koalisyonu tarafından düzenlenen saldırılarda 330 Husi militanı öldürülürken, onlarca askeri araç ise imha edildi.