image

PeyamaKurd - Türkiye'deki enflasyon ve ekonomik süreçlerin ardından yıl sonu gelmeden asgari ücret konusu yeniden gündeme geldi.

Son açıklamalar sonrası Asgari Ücret Tespit Komisyonu, işçi, işveren ve hükümet temsilcilerinin katılımıyla 29 Haziran Çarşamba toplanacak.

Kabine toplantısının ardından konuşan Erdoğan, asgari ücret artışı ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

"Asgari ücreti artırarak, işverenlerin de omuzlarındaki yükü kaldırarak adil bir yükseliş yapmıştık. Bunun için Çalışma Bakanlığımızdan işveren tarafıyla görüşülerek asgari ücretin yeniden değerlendirilmesini istedim. Böylece yapılan artışın istihdam herhangi olumsuz bir etkiye yol açmasına izin verilmeyecektir.

İnşallah kısa bir sürede müjde vereceğiz. Amacımız enflasyon oranı kaç olursa olsun, hiçbir çalışanımızın ve emeklimizin hayat pahalılığı altında ezilmesine müsaade etmemektir. Detaylarını açıklayacağımız bu çalışmanın emeklilerimize ve çalışanlarımıza şimdiden hayırlı olmasını diliyorum."

Yapılan bu açıklama sonrası Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ara zammı görüşmek için çarşamba günü saat 14.00'te toplanacağı vurgulandı.