image

PeyamaKurd - Eski HDP milletvekili ve Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen ve yeni parti çalışmaları hakkında önemli bir iddia ortaya atıldı.

Gazeteci ve eski CHP Milletvekilli Barış Yarkadaş, Ayhan Bilgen’in HDP’den istifasının ardından yeni parti çalışmalarını hızlandırdığını ve önümüzdeki günlerde 2 sayfalık “Siyaset Belgesi”ni tartışmaya açacağını söyledi.

Bilgen’in HDP’den istifa etmesinden sonra çeşitli çevrelerle ilişkilerini geliştirdiğini aktaran Yarkadaş, “Ancak bunların içinde en çok ilgi çeken, benim TV 100’de duyurduğum Doğu Perinçek ziyaretiydi. Ayhan Bilgen’in Perinçek’i ziyaret ettiğinin ortaya çıkması, kamuoyunda hayli tartışma yarattı. Ancak; Bilgen de Perinçek de görüşme esnasında ne konuştuklarına dair bir açıklama yapmadı” ifadesini kullandı.

Bilgen’in kuracağı partide yer alacak isimler belli oldu!

Yarkadaş Bilgen’in kuracağı partide yer alacak isimler hakkında da önemli bilgiler paylaştı.

Yazının devamında şu ifadelere yer verildi:

“Ankara’daki toplantıya, yeni oluşumun kurucuları da katılacak. Bu isimler arasında kamuoyunun yakından tanıdığı HDP eski Milletvekili ve 25. Dönem’de HDP adına Kalkınma Bakanlığı koltuğuna oturan iki isimden biri olan Müslüm Doğan da var. Müslüm Doğan, partinin bel kemiğini oluşturacak isimlerden biri olarak öne çıkıyor.

Keza, yeni oluşum içinde öne çıkan başka isimler de var. Örneğin, AKP Kurucusu ve Kırıkkale eski Milletvekili Kemal Albayrak da yeni oluşumda görev alan isimlerden. Albayrak, KRT, Halk TV ve TELE 1’e sık sık konuk olan bir siyasetçi.

Yeni parti içinde kurucu olarak görev alması netleşen isimlerden biri de HAS PARTİ kurucularından Emüş Yaşar… Bir başka isim ise DSP eski Milletvekili Haluk Özdalga… Bülent Ecevit’in prenslerinden olan Özdalga da artık Ayhan Bilgen’le hareket edecek. Tanınmış doktorlardan Oğuz Fidan ve ANAP eski Milletvekili Abdülbaki Erdoğmuş da yeni oluşuma katkı veren isimlerden bazıları…”

Yeni partinin ismi için iki alternatif var: İşte o isimler!

Yazıda ayrıca Ayhan Bilgen’in parti için iki isim üzerinde alternatif arayışında olduğu vurgusu yapıldı.

Yarkadaş son olarak konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Partinin ismi için ise iki alternatif düşünülmüş…. Bunlardan biri Gerçek Parti… Diğeri ise Adalet, Barış ve Cesaret Partisi… Ancak Gerçek Parti’nin daha ağır bastığı ifade ediliyor.”