image

PeyamaKurd- Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz ay Türkiye sınırına 5 kilometre mesafede öldürülen terör örgütü IŞİD’in eski lideri Ebu Bekir Bağdadi’nin bir buçuk yıldır Türkiye’nin elinde olduğunu söyledi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Macaristan’a gitmeden önce havalimanında gazetecilere bilgi veren Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terör örgütü IŞİD’in eski lideri Ebu Bekir Bağdadi’nin eşi ve çocuklarının bir buçuk yıldır Türkiye’nin elinde olduğu bilgisini verdi.

Bağdadi'nin eşi ve Çocuğu Bir Buçuk Yıldır Elimizde

Konu ile ilgili fazla detay açıklamayan Erdoğan, şunları söyledi:

"Bağdadi'nin yakın çevresi daha çok ülkemizi hedef aldı. En son Azez'de ablasının eşinin ve çocuğunun yakalanması vardı. Bu yakaladıklarımızı yakaladıktan sonra geri gönderme merkezlerimize alıyoruz. Burada duracaklar Adalet Bakanlığımız ne kadar verecek göreceğiz. Eşi de 1-1,5 yıldır elimizdeydi. Eşinin de aynı şekilde bu süreçte yeri olacak. Sayı çift haneli rakama doğru gidiyor. Bunun içinde tüm yakınlarının olduğunu görüyoruz. Şu anda açıklamayı doğru bulmuyorum daha sonra net hale geldikten sonra açıklamasını yapacağız. Eşinin yanında DNA'sı doğrulanmış çocuğunun da olası önemli bir hassasiyet''