image

PeyamaKurd - Bir dönem AKP'ye ve Tayyip Erdoğan'a bayrak açan fakat bu tutumundan geri adım atarak tekrar AKP'nin çatısı altındaki yerini alan Türkiye Meclisi eski Başkanı Bülent Arınç, "Benim tek liderim Erdoğan'dır, Ekrem İmamloğlu'na popülariteyi biz kendi ellerimizle verdik" açıklamasını yaptı.

Arınç, AKP'yi yüzde 35'e düşürenin ise MHP lideri Devlet Bahçeli olduğunu belirtti. Yeni parti kurulacağına yönelik haberler sebebi ile endişelendiğini kaydeden Arınç, "Parti kurabilirler mi, gelişmelere bakılırsa kuracaklar gibi. Toparlamak bize düşer" diye konuştu.

"Bizim AK Parti'de düşecek bir çınar yaprağına bile tahammülümüz yok. Gövdeyi güçlendirelim, önümüzdeki seçimlerde daha çok kuvvetli olalım" yorumunu yapan Arınç, MHP lideri Devlet Bahçeli'yi suçladı ve şöyle devam etti:

“Bahçeli bizi yüzde 35’lere düşürdü. Yüzde 35’lere düştüysek biz, kendi ifadesine göre söylüyorum, parti olarak, seçimde aldığımız sonuç olarak değil, biz yüzde 19’uz dediği zaman bize kalan yüzde 32. Bu doğruysa bir alarm zili çalması lazım. Tekrar ayağa kalkacağız, kucaklaşacağız. Bu iş çok kolay."