image

PeyamaKurd - Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yangın bölgesine gerçekleştirdiği ziyarette kalabalık bir grubun tepkisiyle karşılaştı.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde 4 ayrı noktada başlayan ve hala söndürülemeyen orman yangınında Türk Hava Kurumu'na ait yangın söndürme uçakları kullanılmadığı ve söndürme çalışmaları yetersiz kaldığı gerekçesiyle Mevlüt Çavuşoğlu'na vatandaşlar tepki gösterdi.

Edinilen bilgilere göre, dün gece yangını çıkardıkları iddiasıyla bir grubun darp ettiği 2 kişi, jandarma tarafından linç edilmekten kurtarıldı. Kalabalık, 2 kişinin konulduğu jandarma aracının etrafını çevirerek uzun süre hareket etmesine engel oldu.  Tepkilerin dinmemesi üzerine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu beraberinde Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya milletvekilleri Mustafa Köse ve İbrahim Aydın, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan ile kalabalığın bulunduğu yere gitti.

Kalabalıkla sohbet eden Çavuşoğlu , jandarma ekiplerinin yangın noktasında görevli olduğunu hatırlatarak kalabalıktan dağılmalarını istedi. Bu sırada vatandaşlar Bakan Çavuşoğlu'na da tepki gösterdi.

Diyalog anında çekilen bir videoya göre, bir vatandaş "Devletin bir tane uçağı yok mu buraya gönderebileceğiniz?" diye sordu. Çavuşoğlu "3 uçağımız vardı. 3'ü de buradaydı..." sözlerine "Türkiye Cumhuriyeti'nin 3 uçağı mı var? THK'nin hangarında uçaklar yatıyor... Memleket yandı" diyerek tepki gösterdi.