image

PeyamaKurd – Suriye Demokratik Güçleri (SDG), IŞİD’e karşı zafer ilanından sonra; dünya liderleri, politikacıları, medyası ve daha birçok yerden tebrik mesajları alıyor. ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı’ndan Orgeneral Joseph Votel de tebrik mesajı yayımladı.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) Suriye Demokratik Güçleri’ni (SDG) sözde IŞİD halifeliğini ortadan kaldırdığı ve son savaşa liderlik ettiği için tebrik etti. CENTCOM Komutanı Orgeneral Joseph Votel’in yazılı açıklamasında, IŞİD ile mücadeleye devam edileceği vurgusu da yapıldı.  

CENTCOM açıklamasında, “Irak ve Suriye’de karmaşık bir ortamda yürütülen ve savaşı iyi yöneten ABD liderliğindeki koalisyon ile sahadaki müttefiklerimizi, ayrıca terör örgütü IŞİD’e karşı kahramanca savaşan kadın ve erkek savaşçılarımızı fedakârlık ile selamlıyoruz” dedi.

Masum sivillerin yasını tutuyoruz denen açıklamada, “Savaşın bitmediğini kabul ediyoruz, yaşamı sürdürmek için IŞİD’in son kalıntılarını temizlemeye kararlıyız. IŞİD terör örgütünün kalıcı yenilgisini sağlamak adına müttefiklerimiz ile toplu mücadelemize devam edeceğiz” dendi.

Çeviri Düzenleme | PeyamaKurd