image

PeyamaKurd - CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı konusunda önemli bir açıklama yaptı.

“Büyük olasılıkla önümüzdeki süreçte tek adayla halkın karşısına çıkacağız” diyen Tekin, söz konusu adayın sürpriz olabileceğini söyledi.

Tekin, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı konusunda, “Büyük olasılıkla önümüzdeki süreçte tek adayla halkın karşısına çıkacağız yani Millet İttifakı tek adayla çıkmış olacak. Millet İttifakı’nın önemli iki ana aktöründen bir tanesi aday olmadığını ifade ediyorsa doğal olarak da bu Millet İttifakı’nın ana lokomotifi olan CHP ağırlıklı olarak bir aday belirleme durumuna girecek demektir. Büyük olasılıkla ismi zikredilen doğal olarak önümüzdeki süreçte öne çıkan üç isim var, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Sayın İmamoğlu ve Sayın Yavaş” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Ben Cumhurbaşkanı adayı değilim. Ben başbakanlığa adayım” açıklaması ve “cumhurbaşkanı adayı” konusunu değerlendiren Tekin, “Önümüzdeki süreçte Meral Hanım aday değilse belli ki Millet İttifakı doğal olarak da bir aday çerçevesinde Sayın Karamollaoğlu da, Sayın Demokrat Parti Genel Başkanı da benzer cümleler kullandı. Bu da şunu gösteriyor ki büyük olasılıkla önümüzdeki süreçte tek adayla halkın karşısına çıkacağız yani Millet İttifakı tek adayla çıkmış olacak” ifadesini kullandı.

“Millet İttifakı’nın ana lokomotifi olan CHP ağırlıklı olarak bir aday belirleme durumuna girecek demektir” açıklamasında bulunan Tekin, “sürpriz bir aday olabilir mi?” sorusuna karşılık şu ifadeleri kullandı:

 “Tabii daha çok bir süre var. Önümüzdeki süreçte nasıl bir takvim işleyecek. Seçim hangi takvimde yapılacak. İttifaklarda farklı kararlar çıkabilir, başka bir hiç beklenmedik bir aday da çıkabilir. Onun için bugün aday ismini söylemek çok erken.”