image

PeyamaKurd - ABD Başkanı Donald Trump’ın büyükelçiliği Kudüs'e taşımasının ardından Filistinliler ve İsrail askerleri arasında yoğun kargaşa çıkmasına ve birçok Filistinli’nin ölmesine neden oldu.

ABD'de eski Merkezi Haber alma Teşkilatı Başkanı (CIA) John Brennan Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Gazze'deki ölümler, Trump ve Netanyahu'nun Filistinlerin hakları ve vatanlarına açıkça saygı göstermemelerinin sonucu. Trump, büyükelçiliği Kudüs'e taşıyarak entrika çevirdi, ABD'nin barıştırıcı rolünü yıktı” ifadesini kullandı.

ABD'de eski Merkezi Haber alma Teşkilatı Başkanı (CIA) John Brennan, Gazze'deki ölümlerin, ABD Başkanı Donald Trump ve İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun Filistinlilerin haklarına ve vatanlarına açıkça saygı göstermemelerinin sonucu olduğunu söyledi.

Brennan, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada "Gazze'deki ölümler, Trump ve Netanyahu'nun Filistinlerin hakları ve vatanlarına açıkça saygı göstermemelerinin sonucu. Trump, büyükelçiliği Kudüs'e taşıyarak entrika çevirdi, ABD'nin barıştırıcı rolünü yıktı. Yeni nesil İsrailliler ile Filistinlilerin barış yolunu bulmak için aşırılıkçıları tecrit etmeleri gerekli" şeklinde konuştu.