image

PeyamaKurd- IŞİD lideri Ebubekir El Bağdadi’nin öldürülmesini örnek gösteren Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin milli güvenliğine tehdit olarak gördüğü kişileri yurt dışında öldürme hakkı olduğunu söyledi ve “yakında müjdeler alacaksınız” sözleriyle suikast düzenleneceği imasında bulundu.

Suikast İması

AKP’nin dün düzenlenen grup toplantısında terör örgütü IŞİD’in lideri Bağdadi’nin ABD güçleri tarafından öldürülmesini örnek gösteren Erdoğan, “Bazı ülkeler milli güvenliklerine tehdit olarak gördükleri teröristleri her nerede olursa olsun bulup ortadan kaldırıyorlar. Öyleyse Türkiye’nin de aynı hakka sahip olduğunu kabul ediyorlar demektir. Buna ellerini sıktıkları, övgüler dizdikleri teröristler de dahildir. İnşallah yakında bu konuda milletimize müjdelerimiz olacaktır. ” dedi.

Hedefte Mazlum Kobani mi Var?

AKP grup toplantısı  ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Grup toplantısındaki konuşmanızda, terörle ilgili mücadeleye ilişkin yakın zamanda müjde vereceğinizi söylediniz. O müjde Mazlum Kobani’nin Türkiye’ye iadesi konusunda mı?” şeklindeki soru üzerine, “Niye acele ediyorsun? Bu işlerin haberi verilir mi? Amerika haber vere vere mi geldi?” şeklinde konuştu.

Cihatçılara Övgüler

Amerika’nın şu an Türkiye ile birlikte Suriye’de savaşan ÖSO paralı milislerini terörist olarak görmesine tepki gösteren Erdoğan, “Bunlar ölümü korkutan, ölümü öldüren mücahitler.” dedikten sonra çok tartışılacak bir açıklama yaptı.