image

PeyamaKurd - Yeni tip Coronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle ABD alarma geçti. Tedbirler kapsamında Beyaz Saray, ABD Kongresi ve Savunma Bakanlığı (Pentagon) binaları ziyaretçilere kapatıldı. 

ABD’nin resmi kurumlarında yeni tip Covid-19 nedeniyle tedbirlerin sıkılaştırılarak, önemli ziyaret destinasyonları arasında yer alan Beyaz Saray, Kongre Binası ve Pentagon'da da yeni adımlar atıldı.  

Virüs salgınına karşı alınan önlemler nedeniyle Beyaz Saray, bütün halka açık turları iptal etti. Beyaz Saray ziyareti için daha önce rezervasyon yaptıran kişiler de ilgili işletmelerle iletişime geçmeye yönlendirildi. 

Coronavirüsü salgınına yönelik ABD Kongresinden yapılan yazılı açıklamada, Kongre binalarına yapılan ziyaretlerin bugün 17.00'den itibaren 1 Nisan'a kadar askıya alındığı belirtildi. 

Söz konusu Kongre ve Senato binalarına sadece Kongre üyelerinin, çalışanların, gazetecilerin ve resmi iş için gelenlerin kabul edileceğine değinildi. 

Açıklamada Pentagon Sözcüsü Alyssa Farah da Twitter'dan yaptığı açıklamada, bu sabah itibarıyla halka açık turların iptal edildiğini duyurdu.