image

PeyamaKurd - Cübbeli Ahmet Hoca lakabıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü daha önce katıldığı bir programda "HDP, nasıl yüzde 12 alır? Oy verenler arasında Müslümanlar da var" şeklinde ırkçı bir yaklaşım sergilemişti.

Cübbeli Ahmet’ten ırkçı bir HDP söylemi daha geldi. Cübbeli, "HDP'ye oy verenler vatandaşlıktan çıkarılmalı" dedi.

HDP’ye oy verenleri vatandaşlıktan çıkarın!

Cübbeli Ahmet’ten HDP ile ilgili çok konuşulacak bir söylem daha geldi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Ahmet Mahmut Ünlü, "PKK militanlarını destekleyen ve bölünme niyetiyle HDP'ye oy verenleri vatandaşlıktan çıkarmazsanız, vatanın bütünlüğünü sağlayamazsınız. Bölünmeyi önleyemezsiniz" dedi.

Cübbeli sözlerini şöyle devam ettirdi: "Allah partilerini ilhak eylesin, oy verenlerin bütün ellerini iptal eylesin. Allah'ım yüzde 11-12'nin altındaki reylerini sıfırın altına düşürsün. Allah tüm belaları onların üzerine onların üzerine göndersin."

Ahmet, daha önce katıldığı programda HDP hakkında, "Kürtler Müslümandır. Bunlara oy verenler arasında da Müslümanlar var Bunların ne Marksist Leninist, ne dinsiz siyoniste çalıştığı anlatılamıyor mu, ben anlamadım ya. Bu Müslümanlar nasıl bunlara rey verebilir?" demişti.

HDP'den Cübbeli’ye yanıt

Cübbeli’nin bu sözlerine HDP Grup Başkanvekili ve Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş yanıt verdi.

Beştaş, Ünlü’nün paylaştığı twiti alıntılayarak, “Cevap vermeye değmezsin ama neyse; HDP düşmanlığı, bu ülkede suçunu örtmek isteyenlerin son sığınağıdır. Bu halkı, milyonlarca insanın iradesini hiçe sayanlardan kurtaracak tek güç HDP’dir. İyi ki HDP var" dedi.