image

PeyamaKurd - Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, eski partisi AKP’yi MHP lideri Devlet Bahçeli konusunda uyardı.

Bahçeli'nin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) konuşmasını değerlendiren Ahmet Davutoğlu, “Bahçeli birinci aşamayı geçti. Cumhur İttifakı ile AK Parti iktidarı arasında bir fark ortaya koydu ve sorumluluklardan kaçtı” dedi.

Geçen hafta yaptığım bir konuşmada AKP’lileri uyarmıştım” diyen Davutoğlu, “Şimdi tekrar uyarıyorum, Sayın Bahçeli birinci aşamayı geçti. Cumhur İttifakı ile AK Parti iktidarı arasında bir fark ortaya koydu ve sorumluluklardan kaçtı” dedi.

MHP'nin AKP'yi hatalarıyla baş başa bırakacağını iddia eden Davutoğlu, “İkinci aşamada bu fark daha derinleşecek ve AK Parti’nin iktidarının bütün hatalarıyla AK Parti yöneticilerini baş başa bırakacak, ‘Ben yokum bu işte’ diyecek” ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli'nin bu durumu AKP'ye karşı pazarlıkta kullanacağını söyleyen Ahmet Davutoğlu, şöyle devam etti:

“Üçüncü aşama, seçime yaklaşırken gerçekleşecek ve AK Parti ile nihai bir pazarlık kozu için bütün bunları kullanacak. İstediğini elde edemezse de ülkeyi seçime götürecek. AK Parti yöneticilerini uyarıyorum ve Sayın Bahçeli’ye de bir karar vermesi gerektiğini bir kez daha ifade ediyorum. Devekuşu misali gibi davranmasın. İktidar ise sorumluluk alsın. Muhalefet ise bu iktidarın hatalarını daha çok paylaşmadan muhalefet konumuna geçsin. Önümüzdeki günler, haftalar, aylar Türk siyasetinde çok yeni gelişmelere gebe görünüyor.”