image

PeyamaKurd - Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı partiyi, Diyarbakır’da katılacağı bir iftar programında ilan edeceği haberini Davutoğlu’nun çevresinden yalanlama açıklaması geldi.

Davutoğlu’nun yeni parti iddiasına ilişkin Gazete Duvar'dan Özlem Akarsu Çelik'in haberine göre, yeni bir parti kurma hazırlığı içinde olduğu konuşulan, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun partinin kuruluşunun ilanını Ramazan ayı içinde Diyarbakır’da yapacağı iddiasına, Davutoğlu’nun yakın çevresi yalanladı.

Söz konusu habere değerlendiren Davutoğlu ile birlikte hareket eden isimler, iftar programının 'farklı yorumlanmaması gerektiğini' duyurdu.
Daha önce medyada yer alan ve Davutoğlu’nun Ramazan ayı içinde Diyarbakır’da büyük bir iftar programına katılacağı ve kuracağı partinin ilk işaretini burada vereceği iddia edilmişti.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan siyasetçiler, “Sayın Ahmet Davutoğlu her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı münasebetiyle farklı programlara iştirak ediyor. Ramazan ayı içerisinde yapılan davetler sonucu farklı illerde gerçekleştirilen ve gerçekleştirilmesi planlanan iftar programları, bağlamından koparılarak yorumlanmamalı” ifadesi kullanıldı.