image

PeyamaKurd - AKP’den istifası sonrası yeni parti arayışlarına giden Türkiye eski Başbakanı Ahmet Davutoğlu ekibiyle yaptığı görüşmede dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, "Öyle şeyler olacak ki, artık seçmenin büyük bir bölümü AKP'yi terk edecek" ifadesini kullandı. 

Türk medyasının konuyla ilgili haberine göre, AKP’den istifa eden eski bir milletvekili, son yapılan toplantıda, Ahmet Davutoğlu’nun "Öyle şeyler olacak ki, artık seçmenin büyük bir bölümü AK Parti'yi terk edecek" dediğini belirtti. 

Davutoğlu’nun çalışma ekibinde yer alan eski AKP milletvekili, “Davutoğlu'nun partisi doğrudan AK Parti tabanına hitap edecek. AK Parti’den ciddi oranda bir oy koparma potansiyelimiz var. Bunun hesabı yapıldı. AK Parti’nin küskünlerden de geniş katılımlar olacak. AK Parti’nin bir aile şirketi haline geldiğini artık taban görüyor" sözlerine yer verdi. 

Söz konusu Davutoğlu’na yakın kaynaklar, “AK Parti içinde bugün Davutoğlu'na karşı olanların bile yakında Davutoğlu ve Babacan hareketinin içinde yer alabileceklerini de hesaba katmak gerekiyor” ifadelerini kullandı.